Povinnost mit jednorazovou pokladnu

Spravujeme sklad, ve kterém je obrat evidován pomocí pokladny. Velmi často si zákazníci chtějí kupovat nakoupené zboží v cizí měně vždy v eurech. Je možná registrace v pokladně v jiné měně?

Ve vztahu k umění. 111 odst. 1 písm. 3a bod 1 zákona o DPH, vedení evidence prostřednictvím registračních pokladen, jsou plátci DPH povinni provést výtisk daňového dokladu nebo faktury ze všech prodejů a vystavit zákazníkovi vytištěný doklad.

V § 10 odst. 1 písm. 1 bod 14 vyhlášky o technických podmínkách, i když v § 8 odst. 1 písm. 1 bod 14 nařízení o registrační pokladně, který obsahuje informace, které by měly být splněny na daňovém účtu, musíme nutně znamenat měnu, ve které je prodej zaznamenán, přinejmenším za celou částku hrubého prodeje.

Hlavní kritéria a technické podmínky, které musí registrační pokladny provést, jsou uvedeny v článku 2 tohoto předpisu o technických podmínkách.

Princip § 14 odst. 1 písm. 1 tohoto zákona by měl být program prodeje v obchodu mimo jiné \ t funkce: umožnění daňovému poplatníkovi změnit název měny, ve které je prodej zaznamenán, nebo jeho zkratku, a také předem naplánovat danou změnu zadáním času a času změny; uložení data a času zahájení vedení evidence prodeje ve druhé měně ve fiskálním myšlení a přepočet součtu hrubých tržeb do jiných měn, zatímco výsledek přepočtu spolu s uvedením nákladů a předložením platby musí být uzavřen na fiskálním účtu po fiskálním logu s logem dané jednotky; přepočet musí být proveden s přesností nejméně na šest desetinných míst a přepočet musí být zaokrouhlen na dvě desetinná místa.

Také označit zkratku jména cizích měn, tam jsou známky, které jsou zpracovány Národní bankou Polska.

Pokud má tedy daňový poplatník v úmyslu prodat materiály o situaci spotřebitelů, kteří platí poplatek v cizích měnách, zpravidla musí existovat fiskální pokladna, uspořádaná v zaměstnání, které zajistí přepočet měn.

Z formuláře, který je uveden v otázce, lze odvodit, že poplatek za nakoupené položky má být získán v eurech v období, kdy bude hodnota smluv stanovena v PLN. Nařízení o DPH neupravují otázku, jaký směnný kurz musíme přijmout, abychom přepočítali částku zlotého na euro.